آموزش فروش اینترنتی راه نجات کاروکسب

اگر بتوانید از فضای مجازی به درستی استفاده کنید، می‌توانید جهت افزایش درآمد خود از آن کمک بگیرید؛

به‌گونه‌ای که حتی هنگامی که در خواب هستید کسب درآمد شما متوقف نشود!

به طور کلی در ایران ، دو راه عمده برای فروش اینترنتی وجود دارد :

۱- فروش از طریق وب سایت

۲- فروش در شبکه های اجتماعی

روش اول آموزش فروش اینترنتی

یک وب سایت کارآمد راه‌اندازی کنید

همانطور که در کاروکسبهای سنتی، هرمغازه یک ویترین دارد؛

در کاروکسبهای اینترنتی نیز، وب سایت  نقش ویترین آن کاروکسب آنلاین را دارد.

راه‌اندازی یک وب سایت کارآمد اولین گام ورود به دنیای تجارت آنلاین است. البته شاید راه اندازی وبسایت برای شما اولین قدم نباشد. در این صورت، میتوانید از گام ۳ شروع کنید. این موضوع بستگی به نوع محصول و خدمات شما و البته چشم‌اندازی که برای خود در نظر گرفته اید هم دارد.

وب سایت شما باید ارزش کاری‌تان را به رخ رقبا بکشد و حس حرفه‌ای بودن را به بازدیدکنندگان القا کند. در این مورد دقت لازم را بکار گیرید زیرا آینده فعالیت اینترنتی شما به وب سایت شما بستگی دارد. برای راه‌اندازی یک سایت می‌توانید از طراحان سایت و متخصصین حرفه‌ای در این زمینه استفاده کنید یا خودتان آن را یاد بگیرید.

مراقب باشید ، هدف اصلی شما در طراحی وب سایت فروش است. پس خودتان را به عنوان صاحب کاروکسب به اندازه ای درگیر مسایل فنی نکنید که از فروش غافل نشوید. شاید سپردن کار طراحی وب به یک متخصص و نظارت توسط شما کافی باشد.

مطالعه کنید : اولویت بندی عوامل موثر در انتخاب یک سایت برای خرید

محصولات خود را در معرض نگاه دیگران قرار دهید

حالا که سایت یا فروشگاه اینترنتی شما طراحی شده است وارد مرحله دوم می‌شویم.

در این مرحله باید برای محصولات خود در سایت‌تان، صفحه‌ای درست کنید و تمام ویژگی‌های محصولتان را در آن ارائه کنید. در این صفحه شما باید تمام اطلاعاتی که ممکن است مورد نیاز کاربران باشد را بیان کنید. کاری کنید کاربران مشتاق به خرید محصولات و خدمات شما شوند.

نمی دانید چطور آنها را مشتاق کنید؟

فروش مهمترین کاری است که یک وب سایت باید انجام دهد. پس فروش را یاد بگیرید و بعداز آن نحوه ترغیب کردن مخاطبین وب سایت به خرید را بیاموزید. در این مرحله هم میتوانید از متخصصان دیجیتال مارکتینگ کمک بگیرید و کار نظارت را خودتان انجام دهید. یادتان باشد برای نظارت بر کار یک متخصص باید تا حدودی اطلاعات کافی درباره دیجیتال مارکتینگ داشته باشید. کمی بیشتر از الفبا.

مشتریان جدید پیدا کنید و مشتریان قدیمی را حفظ کنید

جهت یافتن مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی می‌توانید از منابع رایگان اینترنتی استفاده کنید.

موتورهای جستجو مشتریانی که به دنبال کالا و خدمات مانند شما هستند را به سمت وب‌سایت شما هدایت میکنند؛ همچنین کاربران شبکه‌های اجتماعی باید بایکدیگر در مورد برند شما صحبت کنند.

این کار از ۲ طریق امکان‌پذیر است:

برای اینکه در نتیجه جستجوی کاربران دیده بشوید، باید در صفحه اول نتایج گوگل قرار بگیرید. به همین دلیل مهم است که وبسایت شما طبق اصول گوگل سئو و بهینه سازی شده باشد.

سئو، فرآیندی بلند مدت است اما ماندگار.

راه دیگر این است که از تبلیغات پولی گوگل که همان ادوردز است استفاده کنید. این کار در مدت زمان کوتاهی شما را در نتایج گوگل نمایش می‌دهد اما زمانی که شارژتان تمام شود از نتایج حذف خواهید شد.

انتخاب با شماست.

سایت خود را دائما مورد بررسی قرار دهید

بررسی تاثیر وبسایت بر روی کاروکسب شما و  کنترل ِ بهینه بودن آن، جزء کارهای اساسی شما خواهد بود.

یادداشت کردن آمار و ارقامی که در ادامه به شما می‌گوییم و بررسی دوره‌ای آن‌ها می‌تواند به شما کمک کند که به تاثیرات وب‌سایت خود بر روی کاروکسبتان پی ببرید؛ و در صورت نیاز استراتژی بازاریابی اینترنتی خود را تغییر دهید.

معیارهای مورد بررسی برای سایت‌تان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *