روش اول: به مشتریان قدیمی ایمیل ارسال کنید

مشتریان مهم ترین قسمت کسب و کار شما می باشند. آن ها را خوشحال کنید تا کسب و کار شما رونق بگیرد! هر هفته می توانید چند ساعت را به این امر اختصاص دهید که از آن ها بابت خرید از فروشگاه شما تشکر کنید یا پیشنهادهای جدیدی که دارید را برای آن ها ارسال کنید. به یاد داشته باشید که مشتریان وفادار بهترین تبلیغات برای کسب و کار شما به شمار می روند.

روش دوم: به مشتریان بالقوه خود ایمیل ارسال کنید

مشتریان بالقوه مانند مشتریان قبلی حائز اهمیت می باشند. رسیدن به مشتریانی که علاقمند به کسب و کار و یا محصول شما می باشند ولی هنوز خریدی نداشته اند. توجه داشته باشید که برای رسیدن به این مشتریان باید کمی وقت صرف کنید و شخصیت جامعه هدف خود را شناسایی نمایید تا مشتریان بالقوه را تحریک به خرید از کسب و کار خود کنید.

روش سوم: یک وبلاگ راه اندازی کنید

در دنیای محتوا محور امروز، وبلاگ نویسی یکی از راه هایی است که برای گسترش کسب و کار می تواند گزینه ای مناسب به شمار رود. بازاریاب های B2B که از وبلاگ استفاده می کنند، 67% بیشتر از کسانی که این کار را انجام نمی دهند موفقیت کسب کرده اند. علاوه بر این، مشتریانی که قصد خرید خدمات یا محصولاتی را دارند، معمولا سه بار در مورد وسیله ای که می خواهند خریداری کنند اطلاعات کسب می کنند. برای شروع به کار یک وبلاگ برای کسب و کار شما هیچ هزینه ای را در بر نخواهد داشت.

هر هفته ساعاتی را برای ایجاد پست در وبلاگ خود اختصاص دهید و محتوایی را تولید کنید که مربوط به کسب و کار شما می باشد. این وقت بسیار کمی که می گذارید در آینده بازده بسیار زیادی خواهد داشت.

روش چهارم: در شبکه های مجازی فعال باشید

با توجه به دنیای امروزی، امیدواریم که کسب و کار شما در حال حاضر حداقل در یک شبکه مجازی فعال باشد و اگر نباشد، شما باید در حداقل یکی از پلت فرم هایی که موجود می باشند ثبت نام خود را انجام دهید. این مسئله دیگر یک امر دل به خواه نبوده و به یک امر ضروری به شمار می رود. اگر نمی توانید در هر 15 شبکه اجتماعی که امروزه فعالیت در آن ها بسیار رایج است حداقل در دو یا سه شبکه اجتماعی فعال باشید. (به اینستاگرام، فیس بوک و توییتر بیشتر فکر کنید.) و بقیه شبکه های مجازی را فراموش کنید. فقط از اجتماع هدفی که می خواهید برای آن ها شبکه مجازی راه اندازی نمایید، مطمئن شوید.

روش پنجم: نیازهای مشتریان خود را بررسی کنید

بهترین راهی که برای خوشحال کردن و ایجاد رضایت در مشتریان خود سراغ دارید چیست؟ بهترین راه برای ایجاد رضایت در مشتری این است که به مشتری آن چیزی را بدهید که او می خواهد. بررسی کنید که مشتریان فعلی و قدیمی شما از چه چیزی در کسب و کار شما خوششان می آمده و دوست داشته اند چه چیزی در کسب و کار شما تغییر کند. به مشتریان خود این شانس را بدهید که با شما صحبت کنند و از نظرات آن ها مطلع شده تا بهتر بتوانید برای آینده کسب و کار خود نتیجه بگیرید.

روش ششم: نیازهای کارمندان خود را بررسی کنید

مانند روش پیشین برای کارمندان خود نیز ارزش قائل شوید. مشتریان راضی، خدمات خود را از کارمندان راضی دریافت می کنند. با کارمندان خود صحبت کنید و نیازهای آن ها را بررسی نمایید. همچنین می توانید یک جلسه پرسش و پاسخ را با کارمندان خود داشته باشید تا خیال آن ها بابت سوال های پیرامون کسب و کار را راحت کنید.

روش هفتم: طرح های پیشنهادی و تخفیفی ارائه دهید

یکی از راه های بسیار خوب برای افزایش تعامل شما با مشتریان در اینترنت و فروشگاه های سنتی می باشد. تخفیف بدهید، کد های تخفیف برای خرید آنلاین ارائه دهید و یا برای تشویق مشتریان، آن ها را دعوت کنید تا از کسب و کار اینترنتی شما دیدن کنند. شما می توانید برای این کار از شبکه های اجتماعی نیز کمک بگیرید. ایمیل های تبلیغاتی یا ایمیل به صورت مستقیم داشته باشید. ارائه پیامک تبلیغاتی نیز می تواند برای شما مناسب باشد؛ این کارها گرچه هزینه برای شما در پی خواهند داشت ولی خیالتان راحت باشد که تمامی مبالغی که هزینه کرده اید، به زودی به کسب و کار شما باز میگردند.

روش هشتم: تبلیغات اینترنتی داشته باشید

داشتن تبلیغات اینترنتی یکی از روش هایی است که می تواند برای جذب مشتریان جدید بسیار تاثیرگذار باشد. به این منظور می توانید تبلیغات مستقیم داشته باشید و یا رپورتاژ خبری ایجاد کنید. بهتر است اگر کسب و کار شما به صورت سنتی اداره می شود، به فکر راه اندازی یک وب سایت یا یک فروشگاه آنلاین برای کسب و کار خود باشید. رپورتاژ خبری یا تبلیغات اینترنتی خود را در وب سایت هایی منتشر کنید که بازدید کننده زیادی دارند و در مورد موضوعی در حوزه کاری شما در حال فعالیت می باشند.

روش نهم: با مالکین سایر کسب و کارها همکاری داشته باشید

اگر نمی خواهید تبلیغات و یا رپورتاژ اینترنتی داشته باشید، می توانید با مالکین سایر کسب و کارهای اینترنتی همکاری کنید و به مشتریان کسب و کار دیگر اینترنتی، یک بسته هدیه و یا کد تخفیف ارائه دهید. فقط باید اطمینان کسب کنید که کسب و کار شما تصمیم به همکاری با مشتریان مشابه را دارد ولی رقبای مستقیم شما با شرکت هدف در حال همکاری نیستند. باید مراقب باشید که زمانی که می خواهید بهترین گزینه ها را برای افزایش مشتریان انجام دهید، رقبای مستقیم خود را از دست نمی دهید.

روش دهم: کتاب بخوانید

برای بهبود کسب و کار خود، می توانید یک کتاب در حوزه کسب و کارتان مطالعه نمایید یا زندگی نامه شخصی کارآفرینی که همیشه او را تحسین می کرده اید را تهیه کنید. خواندن یکی از بهترین راه های برای یادگیری چیزهای جدید و آموزش خود با راهنمایی از رهبران کسب و کار در دنیا به شمار می رود که قطعا باید از آن استفاده نمایید.

اگر وقت کافی برای مطالعه کتاب های بزرگ را ندارید، می توانید مقالات کوتاه و جزواتی که در این مورد چاپ شده اند را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *