هزینه ارسال کالا از مواردی است که با توجه به روش ارسال آن تعیین می شود و برای روشهای مختلف متفاوت است. در همین راستا، فرستنده مجبور است با مراجعه به شرکت های حمل کالا و یا برقراری ارتباط به هر نحوی با آنها، با در اختیار گذاشتن تمامی مشخصات کالا مانند وزن، ابعاد، شهر مقصد، آدرس و … از هزینه ی ارسال کالای خود باخبر شود و درنهایت اقدام به پست کردن آن نماید.

درصورتی که فروشنده ای هزینه ی ارسال بار خود را از راه قانونی محاسبه نکند و به نادرست وارد کند مسئولیت آن تماماً به عهده ی فروشنده خواهد بود.

فروتل با ارائه خدماتی متفاوت در زمینه ارسال بار، ارسال کالا، فریت بار، پست بین المللی، پست سریع به داخل و خارج از کشور، پست مرسوله‌های مختلف و حمل هوایی بارهای سنگین و حجیم، کیفیت و اطمینان را در عرصه داخلی و بین الملل به ارمغان آورده است.

دیگر راههای فهمیدن هزینه ارسال محصول

از دیگر راه هایی که بوسیله ی آن می شود از هزینه ارسال مرسوله به سایر نقاط با هر روشی با خبر شد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

فروتل، شهرت و اعتبار خود را مدیون کیفیت مطلوب خدمات و قیمت های به صرفه ی خود می باشد.

روش محاسبه هزینه ارسال چندین کالا در یک سبد خرید

اگر یک خریدار چندین بسته را از شرکتی خریداری کند، هزینه ارسال آن چگونه محاسبه خواهد شد؟ در برخی از شرکتها در صورت خرید چندین کالا توسط مشتری، تنها هزینه ارسال یک پرداخت برای آن محاسبه خواهد شد .برای مثال اگر کسی ۱۰ کالا از شرکتی خریداری کند، فقط پول پست یکی از آنها را پرداخت خواهد کرد.

طبق تعرفه شرکت ملی پست جمهوری اسلامی، مرسولات پستی تا وزن حداکثر یک کیلوگرم برای حمل و نقل درون استانی با تعرفه ۱۱۰۰ تومان و برای برون استانی با تعرفه۱۸۰۰ تومان محاسبه خواهد شد و همچنین این تعرفه برای مرسولاتی با وزن تا حداکثر ۲ کیلوگرم به ترتیب ۲۳۰۰ و ۳۱۰۰ تومان خواهد بود. هزینه‌ بسته‌های امانتی نیز تا وزن حداکثر ۵ کیلوگرم برای حمل و نقل درون استانی ۵۸۰۰ و برون استانی ۸۳۰۰ تومان خواهد بود.

باید توجه داشت که این ارقام برای بسته های پیشتاز بیشتر می شوند. مثلاً برای مرسولاتی با وزن بین ۵۰۰ گرم تا ۲ کیلوگرم این هزینه بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان متغیر خواهد بود.

در ادامه بخوانید : راه های افزایش فروش

دسته بندی کالاها برای ارسال به شهرستان

از قدیم ارسال مرسولات به شهرستان ها جزو معضلات بزرگ به حساب می آمد زیرا شکستن و یا گم شدن آنها همیشه اتفاق می افتاده است. ارسال بسته به شهرستان ها امری کاملاً تخصصی است بنابراین هنگام ارسال آن باید اطلاعات کاملی درباره ی بسته مورد نظر داشت و همچنین بهترین راه را برای ارسال آن انتخاب کرد. خوشبختانه امروزه با ایجاد شرکت های پستی و حمل و نقل که در انجام این کار تخصص دارند، این امر بسیار راحت تر از گذشته قابل انجام است.

این شرکت ها با در نظر گرفتن تمامی شرایط موجود درمورد انواع مختلف کالاها و همچنین نحوه ی ارسال آنها و با محاسبه ی هزینه ارسال کالا ، این مسئولیت را برعهده گرفته و آن را به بهترین و ایمن ترین نحو ممکن انجام می دهند. هرچند که با این حال هنوز هم مشکلاتی پیرامون ارسال بارهای با ارزش وجود دارد.

دسته بندی بارها برای ارسال به شهرستان

ارسال کالاهای با ارزش:این دسته از وسایل به دلیل گران قیمت بودن مستلزم دقت و ظرافت بالایی در جابجایی و ارسال آن هستند.

ارسال خرده بار: خرده بار جزو پردردسر ترین کالاهایی است که هنگام جابجایی آن از شهری به شهری دیگر باید حتماً در آن دقت بالایی داشت. برای ارسال این نوع بار، باید خرده بارها بصورت اصولی دسته بندی شوند و حتماً به شرکت های مخصوص این کار سپرده شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *