هزاران فروشنده و همکار در فروتل عضو هستند . فروشنده ها با فروتل محصولات خود را بفروش می رسانند و همکاران نیز در فروش آنلاین محصولات فروشندگان در شبکه های مجازی همکاری کرده و پورسانت دریافت می کنند.

پشتیبانی قدرتمند از ملزومات موفقیت کسب و کارهای آنلاین است و فروتل نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و بایستی پشتیبانی قدرتمند و فراگیر داشته باشد، به منظور جذب و پشتیبانی فروشندگان و همکاران تبلیغاتی، سرویس پشتیبانی فروتل راه اندازی گردیده است.

پشتیبانها در دو گروه زیر فعالیت می نمایند و می تواند در یک یا هر دو زمینه همکاری داشته باشند:

جذب فروشنده و همکار

پشتیبان جذب با معرفی فروتل و خدمات ارائه شده در آن از هر روشی که توانایی داشته باشند اقدام به جذب و ثبت نام فروشندگان و همکار تبلیغاتی می نمایند، ثبت نام از طریق لینک ثبت اختصاصی پشتیبان ها و یا کد اختصاصی آنها  صورت می گیرد، درآمد پشتیبان جذب  10 درصد کارمزد و پورسانت فروش فروشنده و یا همکاری که توسط پشتیبان جذب شده باشد که بمدت یکسال از تاریخ جذب  به حساب پشتیبان واریز می گردد.

پشتیبانی فنی فروشنده و همکار

پشتیبان فنی وظیفه همراهی و مشاوره فنی به فروشنده و همکار تبلیغاتی با هدف افزایش فروش آنها را برعهده دارد.

پشتیبان پس از درخواست پشتیبان شده، دوره آموزشی را گذرانده و پس از اعلام تسلط کامل بر امکانات فروتل، در آزمون آنلاین شرکت می نماید، در صورتیکه مهارت و دانش فنی پشتیبان احراز شود، میتواند بعنوان پشتیبان فنی فعالیت خود را آغاز نماید.

در لحظه فعالسازی هر فروشنده و همکار بصورت خودکار پشتیبان فنی به هر کدام اختصاص پیدا می کند، هر پشتیبان چندین همکار و فروشنده زیر مجموعه خود را دارد و بایستی صفر تا صد مراحل فعالیت فروشنده و همکار را پیگیری نماید تا فروشنده و همکار بتواند از طریق فروتل فروش موفق داشته و آنرا افزایش دهد. پشتیبان فنی بصورت مداوم با فروشنده و یا همکار تبلیغاتی بایستی در ارتباط باشد و پاسخگوی تماسهای آنها باشد، مشکلات و ابهامات روزانه آنها را پیگیری نماید.

 پشتیبانی فنی بصورت تلفنی، آنلاین و از طریق شبکه های اجتماعی انجام می گردد و پشتیبان موظف است در ساعت های مشخصی در لحظه و آنلاین پاسخگو باشد.

 بصورت مداوم پشتیبان ها توسط فروشنده و همکاری که پشتیبانی می نمایند ارزیابی می شوند و بایستی حداکثر توان خود را برای جلب رضایت آنها صرف نماید، پشتیبان هایی که امتیاز بیشتری کسب نمایند درآمدهای بیشتری در فروتل کسب می کنند. درآمد پشتیبان فنی 10 درصد کارمزد و پورسانت فروش زیر مجموعه آنها می باشد که تا هر زمانیکه پشتیبان باشند این درآمد نیز برای آنها منظور می گردد.