مهمترین مشکل اجرایی در کسب و کارهای آنلاین که در حوزه  فروش کالا فعالیت می نمایند، انجام فعالیتهای لجستیکی و تحویل مرسولات به مشتریان و چرخه مالی آن می باشد که شامل مدیریت موجودی، انبارداری، بسته بندی، درج فاکتور، جمع آوری، توزیع سراسری مرسولات  و دریافت وجه آن  بصورت آنلاین یا پرداخت در محل می باشد، همه این فعالیتها بخشی از خدمات یکپارچه فروتل می باشد که فرایند فروش آنلاین را بسیار تسهیل کرده است.

خدمات لجستیک فروتل:

لجستیک در فروتل شامل فعالیتهای انبارداری، بسته بندی، درج فاکتور
روی بسته و تحویل به شبکه توزیع می باشد، فروتل از سال 1391 خدمات لجستیک را در
بیش از 30 نقطه از سراسر ایران ارائه می نماید  و سالانه انبارهای لجستیک و سطح کیفی خدمات
لجستیک در حال افزایش و بهبود می باشد.

پس از ثبت نام فروشنده در seller.frotel.com و فعال شدن سامانه فروش می توانید وارد بخش لجستیک شوید و درخواست فعالسازی لجستیک در هر نقطه و شهری که فروتل لجستیک فعال دارد را ثبت نمایید، در کمتر از یک روزکاری انبار شما فعال می شود و می توانید محموله کالایی خود را تحویل لجستیک نمایید که متناسب با میزان سفارشات و تنوع محصول از محموله های کوچک روزانه تا محموله بزرگ فصلی می تواند ایجاد گردد ، با این خدمات می توانید در هر نقطه ای از ایران انبار لجستیکی داشته باشید و در کمترین زمان سفارش مشتریان شما بسته بندی شده و تحویل شبکه توزیع می گردد بدون اینکه شما درگیر عملیات اجرایی شده باشید و تنها کافیست تامین کالا و فروش انجام گردد و همه عملیات اجرایی توسط لجستیک های فروتل با کیفیت و استاندارد مناسب انجام می گردد.

هزینه های انبارداری و بسته بندی بسیار مقرون به صرفه می باشد ، این هزینه متناسب با ابعاد ، وزن، فرایند بسته بندی و میزان ترافیک مرسولات می باشد که بصورت خودکار و روزانه محاسبه می گردد، گزارشات شفاف مالی کلیه هزینه ها و درآمدها بصورت آنلاین و در لحظه در دسترس می باشد.

خدمات توزیع فروتل:  


دو شبکه توزیع پستی و توزیع خصوصی در فروتل ارائه می گردد.

سرویس جمع آوری و توزیع پستی:

فروتل از سال 1388 تا الان نماینده شرکت پست در ارائه خدمات جمع آوری و توزیع مرسولات اینترنتی می باشد و ده هزار فروشنده از این خدمات فروتل استفاده می نمایند و خدمات جمع آوری و توزیع مرسولات توسط مامورین پستی در سراسر ایران انجام می گیرد. خدمت جمع آوری پست اخیرا مسلتزم هزینه ماهانه ثابت 300 هزار تومان و 500 تومان به ازای هر مرسوله بعلاوه 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده می باشد، خدمات توزیع طبق تعرفه پستی می باشد که فروتل 15 تا 20 درصد تخفیف در این تعرفه دریافت نموده است که هزینه ارزانتر گردیده است.

سرویس جمع آوری و  توزیع فروتل:

از زمستان 1400 آغاز به فعالیت می نماید و خدمات تخصصی جمع آوری و توزیع ارائه خواهد کرد و با هزینه ارسال بسیار مقرون به صرفه مرسولات در کمتر از 72 ساعت توزیع شده و در کمتر از 5 روز تسویه حساب خواهد گردید و اولین شبکه توزیع تخصصی کسب و کارهای آنلاین محسوب می گردد.

پس از ثبت نام فروشنده در seller.frotel.com و فعال شدن سامانه فروش برای دریافت سرویس توزیع پستی مدارک مورد نیاز را تکمیل و درخواست معرفی به پست را ثبت می نمایید که ظرف 24 ساعت کاری فروشگاه شما به سرویس پستی متصل می گردد که در صورت تمایل به هر دو سرویس جمع آوری و توزیع پستی بایستی درخواست داده که هزینه ماهانه و هزینه متغییر  جمع آوری نیز طبق تعرفه پستی بصورت ماهانه محاسبه و دریافت خواهد شد.

 سرویس توزیع خصوصی فروتل نیز بلافاصله با فعال شدن پنل فروش فعال می باشد.

 روزانه سفارشات از هر طریقی جذب و ثبت سامانه فروش فروتل شود، شامل ثبت از طریق لینکهای خرید فروتل، وب سرویس های فروتل، ثبت دستی سفارش در بخش معلق سفارشات درج می گردد، مشتری همزمان با خرید می تواند فاکتور نهایی سفارش را که شامل هزینه کالا، تخفیفات و هزینه ارسال می باشد را مشاهده نماید و مبلغ کل را بصورت آنلاین پرداخت نماید یا گزینه پرداخت در محل را انتخاب نماید، همچنین فروشنده می تواند روش پرداخت و روش ارسال  را مشخص نماید تا مشتری  مطابق آن امکان انتخاب روش ارسال و روش پرداخت داشته باشد.

پس از ثبت سفارش معلق فروشنده بصورت روزانه در پنل فروش خود بصورت آنلاین اقدام به ثبت وضعیت آماده به ارسال می نماید که بصورت آنلاین درخواست جمع آوری به شبکه توزیع ارسال می گردد که فراینده جمع آوری و توزیع مرسولات در سراسر ایران انجام می گردد و مبالغ دریافتی از مشتری بصورت منظم و نهایتا هفته ای تسویه می گردد.

اپلیکیشن شبکه اقتصادی فروتل کلیه این فراینده را پوشش می دهد و با نصب این اپلیکیشن و از طریق موبایل نیز می توانید فراینده های لجستیکی و توزیع را پیگیری نمایید و در لحظه و همراه شما خواهد بود.

جهت دریافت اپلکیشن شبکه اقتصادی فروتل عدد 1 را به 30008494 پیامک نمایید تا لینک دانلود برای شما ارسال گردد.